Golavt logo Domači nogomet

20. krog. Maribor, Celje in Domžale

Ples v nogometni Sloveniji je ponovno na meniju vseh navijačev. Nogometni premor pri nas je dolg, včasih tudi predolg. Vsi komaj čakamo, da se začne in v 20. krogu spomladanskega dela se je to tudi zgodilo. Začelo pa se je res udarno. Zato je seveda zanimivo videti, kdo je v prvem krogu nadaljevanja pokazal in tudi nakazal, kako se je delalo v zimski pavzi.

Na Stadionu Z'dežele se je torej začelo. Začelo pa se je res fantastično. V prvih 7 minutah so padli kar štirje zadetki. Najprej je po medlem posredovanju domače obrambe zadel povratnik na slovenske zelenice – Velikonja. Pa potem še Smajlagić, ki je v žogo v visokem loku samo pospremil z očmi za hrbet nemočnega domačega vratarja. Veselje in žalost na eni strani. Ko je verjetno že kdo mislil, da sedaj se bodo pa zadeve malo umirile, pa spet veselje in žalost. Tokrat v obrnjenih vlogah. Ekspresno sta izenačila Požeg Vancaš in po katastrofalni napaki gostujoče obrambe Vizinger. Zadeve so se nato malo umirile, nato pa na koncu prvih 45 minut ponovni domači stampedo. Zadela sta Brecl in še enkrat Vancaš. Res atomski prvi polčas na odprtju spomladanskega dela.

Analiza tekem v Mariboru, Celju in Domžalah. Bilo je pestro. Predvsem v Ljudskem vrstu so bile situacije, ki so dvigovale napetost.
Danilo Vezjak

Seveda v drugih 45 minutah ni bilo pričakovati takšne učinkovitosti, je pa padel še en zadetek. Še drugega je dosegel Velikonja – tokrat iz 11-metrovke. Celjani so do konca zdržali in odnesli vse tri točke, trener Kosič je bil zadovoljen z zmago, treba pa bo bolje igrati v obrambi. Na drugi strani je bil novi trener Goričanov Bašić zadovoljen z željo in voljnim momentom, treba pa bo še delati.

V Ljudskem vrtu pa smo videli pravi nogometni praznik in delitev točk na koncu. Navijači Murašev so spet pokazali svojo pripadnost klubu (bilo jih je 2000) in izvedli pravi eksodus na gostovanje v Maribor. Res je to lepo videti. Stadion je bil skoraj poln, kar pomeni, da so tudi domači v izredno lepem številu prišli navijat za svoje. To je bil derbi kroga in tudi taktično nadigravanje Milaniča in Šimundže. Dobil ga je trener gostov, ker je Maribor vedno in povsod favorit, še posebej pa na svojem igrišču. V prvem polčasu nismo videli zadetkov, je pa Maribor imel rahlo premoč, Mura pa je s hitrimi podajami v prostor, kar hitro prehajala v napadalno cono.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.

Kontakt:
borovnica.janez@gmail.com | 051 780 180

Takšna igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu in ravno s to omenjeno taktiko, je Šimundža pokazal, da je do potankosti analiziral igro domačinov. Maribor je stavil na posest in podaje iz bočnih položajev ter seveda na standardne položaje. Mura je povedla po slabem posredovanju vratarja Pirića, ki bi moral žogo vsaj izboksati in ker tega ni storil, jo je v nadaljevanju akcije v gol z glavo pospremil Maroša. Po tem zadetku se je Mura mogoče malo preveč postavila v  obrambo, Maribor pa je s svojo klasično igro to znal kaznovati. Sledil je zadetek Tavaresa, ki je bil sporen zaradi prepovedanega položaja. Sodnik Kajzatović je zadetek priznal in tu ni kaj. Ni pa videl oziroma dosodil prekrška za 11-metrovko, ko je Klinar v stopalo zadel Karničnika. Zanimivost te tekme je tudi ta, da se je na klopi Maribora ponovno pojavil športni direktor Zahović. Oba trenerja nista posebej komentirala sojenja, sta pa si bila enotna, da smo gledali izredno dobro tekmo.

V Domžalah pa smo videli kar 8 zadetkov. Tekma se je končala s teniških 6:2. Domžale so z napadalno igro proti tekmecu iz spodnjega dela lestvice pokazale, da so v formi, predvsem pa je učinkovitost bila na vrhunskem nivoju. Rudar čaka ogromno dela, na lestvici jih je prehitel Triglav. Domačini so dvakrat povedli, gostje so se vračali v igro. Podlogar je zadel z glavo, pa je izenačil Škoflek. Takoj po vstopu je zadel Vuk, pa hitro še enkrat izenačil najboljši mož gostov Škoflek. Od tu naprej pa je bilo vse v domeni domačinov. Sledil je zadetek Nicholsona, pa potem še Dobrovoljca, nata pa je sledil popoln mrk gostov. Zadela sta še Lazarević in še enkrat Vuk.

Domžalčanom sledi miren teden, v Velenju pa znati biti burno. Trener Rožman je kar sijal od zadovoljstva, Pušnik pa je bil vidno nezadovljen po tem, kako je njegova ekipa reagirala po izenačenju.

Avtor članka:

Janez Borovnica

Obavljeno:

Golavt logoKomentarji

Spletni bonton
Spoštovani bralci in pisci spletnih forumov, veseli smo vaših odzivov in mnenj, saj smo prepričani, da lahko odprta debata pripomore k mnogim pozitivnim spremembam.

Komentar lahko oddajo le prijavljeni uporabniki. Prijavite se z vnosom svojega uporabniškega imena in gesla v obrazec na vrhu strani. V kolikor podatkov za prijavo še nimate, izpolnite brezplačno registracijo.

Uredništvo Golavta

Članek še ni bil komentiran.

Golavt logo Oddaje

Matija Širok

V 75. podcast oddaji je pred moj mikrofon stopil nogometaš ciprskega Pafosa Matija Širok. Podcast | 75. oddaja | 4 d

V 60. oddaji je bila gostja slovenska reprezentantka Kristina Erman.

O tekmi med Mariborom in Celjem ste že lahko prebrali. Tokrat pa še o tekmah, ki so se odvijala v Domažalah, Velenju in Murski Soboti. O tekmi med Mariborom in Celjem ste že lahko prebrali. Tokrat pa še o tekmah, ki so se odvijala v Domažalah, Velenju in Murski Soboti.

Včeraj so ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali povratna srečanja četrtfinalnih dvobojev v Ligi prvakinj. Včeraj so ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali povratna srečanja četrtfinalnih dvobojev v Ligi prvakinj.

Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna. Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna.