Golavt logo Domači nogomet

Maribor povečal prednost, zmaga tudi za Domžale

Poglejmo na sobotno tekmo v Ljudski vrt med Mariborom in Gorico in na zadnjo tekmo kroga v Domžalski športni park med Domžalami in Aluminijem.

22. krog PLTS je minil brez zmage za gostujoče ekipe in dvanajstimi zadetki na vseh petih srečanjih.
Danilo Vezjak

V domžalski športni park  je na zadnjo tekmo 22. kroga PLTS prišel »razmontirani« Aluminij iz Kidričevega. Tekmo pred peščico gledalcev  je sodil naš najbolj cenjeni sodnik Damir Skomina, ki kot se je izkazalo ni imel pretežkega dela. V moštvo domačih se je vrnil ideolog Ibričič. Prva priložnost pa za goste že v 4. minuti, ko je po strelu iz kota žogo z glavo poslal čez gol Koblar. Gol za domače pa že v naslednji minuti. Po podaji Mujana iz leve strani je bil na 12 metrih pred golom sam Gnezda Čerin in s strelom po tleh premagal Kovačiča. Začetni pritisk Domžal je  nato popuščal in Santini je moral ubraniti gostujoča strela Vrbanca in Amuzieja v 28. in 31. minuti. V zadnji minuti prvega dela še ena priložnost za domače, ko je Vuk iz obetavne akcije streljal mimo vrat.

Drugi del se je začel z trkom Vuka in Koblarja na 18 metrih iz katerega so domači dobili prosti strel. Za strel se je odločil Ibričič, iz odbitka pa še Klemenčič z glavo a oba strela je ukrotil Kovačič. Takoj v naslednji akciji pa drugi gol za Domžale po lepem predložku Gnezde Čerina in nebeškem skoku Nicholsona pred vrati gostov. Vse dvome o zmagovalcu je po dobri uri igre razblinil Vuk po  »fliperju« pred golom Aluminija. Ob koncu srečanja je Ibričič z nespametnim prejetim rumenim kartonom spet ostal brez naslednje tekme v Novi Gorici.  Za častni gol gostov je bila v 88. minuti najlepša priložnost za Kontka a je zadel le prečnik. Zaslužena zmaga Domžal, v Kidričevem pa že lahko prižigajo oranžni alarm, trije krogi brez točk in doseženega gola. Naslednji krog pred reprezentančnim premorom bodo v Kidričevem gostovali Velenjčani.

Po ponovni absolutno nepotrebni dopisni »kalvariji« pod Kalvarijo glede pristranskega sojenja, ki klubu kot je Maribor nikakor ni v čast, je mnoge zopet bolj zanimalo kakšno bo sojenje na sami tekmi. V Ljudski vrt pred avditorij 4000 gledalcev so prišli ranjeni Novogoričani, ki jim voda že nekaj časa pošteno teče v grlo a trener Bašič je mnenja, da še ni panike in svoje varovance hvali kljub suši pri nabiranju točk. To je bila že 500. tekma za kapetana vijoličastih Tavaresa. Domači so tekmo začeli brez osmerice poškodovanih in brez kartoniranih Hotiča in PihlerjaMariborčane je vodil pomočnik glavnega trenerja Gajser ob sugeriranju športnega direktorja Zahoviča, ker je Milanič dobil kazen ene tekme zaradi predolgega jezika ob komentiranju sojenja. V prvem delu pa povprečna tekma brez konkretnih priložnosti za zadetek na obeh straneh.

Drugi polčas je ponudil mnogo več dogajanja in tudi tri zadetke. Prvi pa bi lahko zadeli gostje. Po podaji Osujija pred mariborski gol in odbiti žogi vratarja Piriča, Velikonja ni pospravil žoge v mrežo. Sledilo je domačih pet minut in gola obeh napadalcev najprej Tavaresa z glavo nato pa še Zahoviča, ki je obšel za glavo večjega Lipuščka in zadel z levico v spodnji dolgi kot vratarja Sorčana. V 75. minuti so gostje znižali iz kota, ki ga je izvajal Celcer in je z glavo neubranljivo zadel Kotnik. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil. Brez posebnih težav je tekmo pripeljal do konca Dragoslav Perič, čeprav je bilo ob koncu tekme pred golom domačih sumljivo oviranje Ivkoviča nad Lipuščkom.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.

Kontakt:
borovnica.janez@gmail.com | 051 780 180

Maribor je prednost pred derbijem v Ljubljani ob spodrsljaju Olimpije v Kranju povišal na velikih in težko ulovljivih deset točk.

Avtor članka:

Gorazd Jesenovec

Obavljeno:

Golavt logoKomentarji

Spletni bonton
Spoštovani bralci in pisci spletnih forumov, veseli smo vaših odzivov in mnenj, saj smo prepričani, da lahko odprta debata pripomore k mnogim pozitivnim spremembam.

Komentar lahko oddajo le prijavljeni uporabniki. Prijavite se z vnosom svojega uporabniškega imena in gesla v obrazec na vrhu strani. V kolikor podatkov za prijavo še nimate, izpolnite brezplačno registracijo.

Uredništvo Golavta

Članek še ni bil komentiran.

Golavt logo Oddaje

Večni derbi pripadel Mariboru

V 80. oddaji smo pogledali vse aktualne dogodke z slovenskih zelenih od prve do tretje lige. Večni derbi je tokrat pripadel Mariboru. Tv oddaja | 80. oddaja | 02. okt 2019

V tokratni podcast oddaji se je predstavila mlada vezistka Sara Ketiš.

O tekmi med Mariborom in Celjem ste že lahko prebrali. Tokrat pa še o tekmah, ki so se odvijala v Domažalah, Velenju in Murski Soboti. O tekmi med Mariborom in Celjem ste že lahko prebrali. Tokrat pa še o tekmah, ki so se odvijala v Domažalah, Velenju in Murski Soboti.

Včeraj so ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali povratna srečanja četrtfinalnih dvobojev v Ligi prvakinj. Včeraj so ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali povratna srečanja četrtfinalnih dvobojev v Ligi prvakinj.

Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna. Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna.