Golavt logo Ženski nogomet

Prašnikarjeva poskrbela za izenačenje

V prejšnjem tednu ste lahko prebrali analizo 14.kroga nemške Frauen-Bundeslige v kateri imamo svojo predstavnico Laro Prašnikar. Odziv branja tega članka je bil dober, zato sem se odločil, da boste lahko vsako sredo prebrali kaj se dogaja z našimi nogometašicami, ki igrajo v tujini.

Teden je naokrog in spet je potrebno pogledati kako so se naše nogometašice odrezale v svojih klubih v tujini.
Jarmoluk

Lara Prašnikar
Turbine Potsdam - 15 (tekem) / 6 (zadetkov)

V nemški Frauen-Bundesligi je v minulem vikendu bil odigran 15. krog.  Lara Prašnikar je s soigralkami gostila na domačem stadionu Karla Liebknechta četrtouvrščeni SGS Essen. Gostje so že od uvodne minute prevzele pobudo in v 5. minuti s prvo pravo priložnostjo tudi povedle prek Danice Wu. V 12. minuti je nemška Lea Schüller povišala vodstvo na 2:0. Schüllerjeva je imela še dve lepi priložnosti, da tako rekoč rešila vse dvome o zmagovalkah srečanja. Njen prvi strel ubranila vratarka. Drugi strel pa je končal v stativi. Domače nogometašice so dobile kanček upanja do točke v 42. minuti, ko je nemška reprezentantka Viktoria Schwalm znižala na 2:1.

V drugem polčasu so domače nogometašice začele podjetnejše. Svenja Huth je v 51. minuti je iz prostega strela zadela prečko. Pritisk domačih nogometašic se je nadaljeval in gostujoče nogometašice je reševala vratarka Schmitzova. V 72. minuti so dokončno prišle do izenačenja. Felicitas Rauch je poslala preložek v kazenski prostor, kjer je najbolje znašla naša reprezentantka Lara Prašnikar. To je bil njen drugi zadetek v spomladanskem delu prvenstva in skupno šesti v prvenstvu. Do konca se izid ni več spremenil. Prašnikarjeva je igrala do 88. Minute, ko jo je domači trener Matthias Rudolph zamenjal z Melisso Kössler.

Dominika Čonč
Málaga CF - 22 (tekem) / 2 (zadetkov)

V španski Ligi Iberdrola so nogometašice odigrale 22. krog.  Málaga je gostovala na Teneriffah pri Granadilli in izgubila z 1:0. Strelka edinega zadetka je bila Ana González Martín.  Naša reprezentantka Domnika Čonč začela v prvi postavi in igrala do 90. Minute, ko jo je zamenjala Bassira Touré.

Eva Vambergar
Fundación Albacete - 1 (tekem) / 0 (tekem brez prejetega zadetka)

V španski prestolnici Madridu je pri vodilnem Atletico de Madridu gostoval Fundación Albacete naše Eve Vambergar. Domače nogometašice so pokazale svojo moč in zmagale s 6:1. Naša vratarka Eva Vambergar je pri gostjah spremljala srečanje s klopi.

Kaja Eržen
UPC Tavagnacco - 16 (tekem) / 3 (zadetkov)

V italijanski Serie A ni bilo tekem.

Maruša Sevšek
UPC Tavagnacco - 2 (tekem) / 0 (zadetkov)

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.

Kontakt:
borovnica.janez@gmail.com | 051 780 180

Mateja Zver
St. Pölten - 9 (tekem) / 14 (zadetkov)

Kapetanka slovenske reprezentance Mateja Zver se še pripravlja na začetek spomladanskega dela. Zverova je po jesenskem delu najboljša strelka liga s 14 zadetki. Vodilni po jesenskem delu St. Pölten bo v prvem spomladanskem krogu 17. marca gostil drugouvrščeni Sturm Graz.

Kristina Erman
PSV Eindhoven - 8 (tekem) / 0 (zadetkov)

Na Nizozemskem ni bilo prvenstvenih tekem. Kristini Erman je trenutno poškodovana in ji ob tej priložnosti želimo čim hitrejše okrevanje.

Avtor članka:

Marko Terlikar

Obavljeno:

Golavt logoKomentarji

Spletni bonton
Spoštovani bralci in pisci spletnih forumov, veseli smo vaših odzivov in mnenj, saj smo prepričani, da lahko odprta debata pripomore k mnogim pozitivnim spremembam.

Komentar lahko oddajo le prijavljeni uporabniki. Prijavite se z vnosom svojega uporabniškega imena in gesla v obrazec na vrhu strani. V kolikor podatkov za prijavo še nimate, izpolnite brezplačno registracijo.

Uredništvo Golavta

Članek še ni bil komentiran.

Golavt logo Oddaje

Večni derbi pripadel Mariboru

V 80. oddaji smo pogledali vse aktualne dogodke z slovenskih zelenih od prve do tretje lige. Večni derbi je tokrat pripadel Mariboru. Tv oddaja | 80. oddaja | 02. okt 2019

V tokratni podcast oddaji se je predstavila mlada vezistka Sara Ketiš.

O tekmi med Mariborom in Celjem ste že lahko prebrali. Tokrat pa še o tekmah, ki so se odvijala v Domažalah, Velenju in Murski Soboti. O tekmi med Mariborom in Celjem ste že lahko prebrali. Tokrat pa še o tekmah, ki so se odvijala v Domažalah, Velenju in Murski Soboti.

Včeraj so ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali povratna srečanja četrtfinalnih dvobojev v Ligi prvakinj. Včeraj so ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali povratna srečanja četrtfinalnih dvobojev v Ligi prvakinj.

Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna. Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna.