Golavt logo Tuji nogomet

Praška Slavia do velikega skalpa v Ligi Europa

Na povratnih tekmah osmine finala Lige Europa so največje presenečenje pripravili igralci praške Slavie, ki so doma ugnali petkratnega zmagovalca tega tekmovanja Sevillo.

V četrtfinalu imata Španija in Anglija po dva predstavnika, Italija, Nemčija, Portugalska in Češka pa po enega.

Villarreal - Zenit 2:1 (3:1)

Kijevski Dinamo ni imel proti Chelseju prav nobenih možnosti in skupno izgubil kar z 8:0. Benjamin Verbič zaradi bolezni ni mogel pomagati svojim soigralcem. Na povratni tekmi je blestel Francoz Giroud, ki je zadel kar trikrat in Londončane gladko popeljal v naslednji krog.

V Salzburgu je prvi povedel Napoli in se nato malo uspaval in dopustil domačinom, da so do konca tekme zadeli trikrat kar pa je bilo premalo za napredovanje.

Bolj napeto je bilo v ruskem Krasnodarju, kjer je Valencia branila gol prednosti. Ko je kazalo, da se bo tekma končala brez golov je pet minut pred koncem z lepim diagonalnim strelom zadel Sulejmanov in domači so bili pred vrati raja. A izkušeni gostje so v zadnji minuti sodniškega dodatka preko Guedesa izenačili in napredovali v četrtfinale.

Zagrebški Dinamo je v Lizbono pripotoval z golom zaloge, ki ga na koncu v podaljških ni uspel ubraniti.V drugem delu je mrežo gostov zadel Pizzi in tako izsilil podaljške. V 95. minuti je z lepim strelom Ferro zadel za 2:0, takoj zatem pa se je osmešil Gojak, ki je iz bližine zgrešil nezgrešljivo za morebitni četrtfinale Dinama. Petar stojanovič je zaradi ugovarjanja predčasno zapustil igro ob koncu prvega podaljška. Piko na i je postavil Grimaldo, ko je lobal Livakoviča.

V Milanu je zmagovalca v dveh tekmah odločil edini gol Joviča, ko se je že v 6. minuti otresel branilca De Vrija. Samir Handanovič kljub dobrim obrambam ni uspel kot kapetan popeljati Interja med osem najboljših.

V Londonu je Arsenal že zgodaj v prvem polčasu po četrt ure igre izničil prednost Francozov iz prve tekme, ko sta zadela Aubameyang in Niles. V drugem delu se je še enkrat med strelce vpisal Aubameyang.

Največje presenečenje osmine finala pa v Pragi. Po dvakratnem vodstvu domačih so se gostje iz Andaluzije obakrat vrnili v igro, da so se igrali podaljški. Tam pa najprej vodstvo Seville v 98. minuti, ko je z glavo zadel Vazquez. Van Buren je nato kmalu izenačil, ob koncu pa še Traore zadel za domače, ko je na golovi črti zelo nespretno posredoval branilec gostov Kjaer.

Poleg Chelsea je imel najlažje delo španski Villarreal, ki je skupno s 5:1 izločil Zenit iz Sant Petersburga in tako špančem priigral še drugega četrtfinalista Lige Europa.

Tekme četrtfinala bodo odigrane 11. in 18. aprila.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.