Golavt logo Tuji nogomet

Prvi finalist kraljevega pokala je Barcelona

V povratnem srečanju polfinala kraljevega pokala dveh velikanov španskega nogometa med Realom iz Madrida in Barcelone je slednja slavila gladkih 0:3.

Dogajanje na igrišču pa predvsem v prvem polčasu ni nakazovalo takšnega končnega razpleta. Madridčani opogumljeni z aktivnim rezultatom iz prve tekme na Camp nou v Barceloni pred tremi tedni, kjer je bilo 1:1, so šli v tekmo bolj pogumno, čeprav jim za napredovanje ni bilo potrebno zadeti.

Velik transparent za golom „a ganar“ (na zmago) je bodril beli balet, ki je bil v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik od Kataloncev na drugi strani. Polni Santiago Bernabeu je v lepem vremenu ob 16 stopinjah celzija pričakoval uvrstitev v finale Cope del rey, da bi vsaj malo ublažili nekatere velike spodrsljaje v prvenstvu, kjer je zaostanek za vodilno blaugrano že neulovljivih 9 točk. Real je v prvem delu nanizal kar nekaj lepih priložnosti iz katerih bi moral vsaj enkrat zadeti, sploh Junior Vinicius je imel kar tri lepe priložnosti. Tudi Karim Benzema se pred golom Marca Andrea ter Stegna v 37. minuti ni proslavil, ko je z levico po tleh iz bližine nastreljal vratarja Barcelone.

Varovanci Ernesta Valverdeja, zanj je bila to stota tekma na klopi Barcelone, ki je s Katalonci še podaljšal pogodbo (1+1) so bili v prvem polčasu brez izrazite priložnosti za nujen gol v gosteh.

Po odmoru pa je v 50. minuti zadel Luis Suarez, ki je po podaji Dembeleja matiral nemočnega Keylorja Navasa. Od 62. do 67. minute je beli balet nanizal še tri lepe priložnosti (ReguilonCarvajal in Vinicius), a je mreža Kataloncev ostala nedotaknjena.

Sledila je kazen za neučinkovitost, najprej avtogol Varana in nato še enajstmetrovka, ki jo je v gol s „Panenko“ spremenil včeraj odlični Suarez. Sanj o finalu čete Santiaga Solarija je bilo s tem konec in Barcelona se bo potegovala še za peto zaporedno lovoriko v španskem pokalu.

Popravni izpit za Real bo že v soboto prav tako v Madridu, ko se bosta tekmeca srečala še enkrat tokrat v prvenstvu, kjer bo lahko Barcelona s še eno zmago potrdila naslov španskega prvaka. Belemu baletu tako realno ostaja le boj v ligi prvakov.

Katalonci v finalu pričakujejo boljšega iz dvoboja Betisa iz Seville in Valencie. Na prvi tekmi na stadionu Benito Villamarin, kjer bo 25. maja tudi finale je bilo 2:2, ko je po vodstvu domačih v izdihljajih tekme izenačil Gameiro.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.