Golavt logo Domači nogomet

Vodilni trojček začel z zmagami

V minulem vikendu so drugoligaši odigrali prvi krog spomladanskega dela prvenstva, ki je postregel z nekaj presenečenji.

Danilo Vezjak

Drugoligaši so zakorakali v pomlad in vodilni trojček Radomlje, Bravo in Tabor Sežana so po pričakovanjih vknjižili nove zmage. Med zasledovalci sta brez polnega izkupička ostala Nafta in Krka.

Radomlje 5 : 1 Ilirija 1911

Vodilni Radomljani so v prvem spomladanskem krogu doma pričakali Ilirijo. Varovanci Muamerja Vugdalića so že v prvem polčasu razblinili vse dvome o zmagovalcu. Gledalci so prvi zadetek videli v 25. minuti, ko so domači nogometaši odigrali lep napad, ki ga je zaključil Gašper Trdina.  Sedem minut kasneje je na 2:0 povišal najboljši strelec 2.SNL Anel Hajrić, ki je rutinirano premagal gostujočega vratarja Tonija Šuškovića. Gal Primc je v 36. minuti postavil končni izid prvega polčasa.

Že v sedmi minuti drugega polčasa so “Rumeni bojevniki” povišali na 4:0 prek Luke Cerarja, ki je izkoristil lepo podajo Hajrića. V 63. minuti so domači gledalci videli še peti zadetek v mreži Ilirije, ki ga dosegel Hajrić. Gostje so v 82. minuti prišli do znižanja izida prek Jake Corna.

Bravo 3 : 1 Brežice 1919

V Ljubljani je drugouvrščeni Bravo gostil Brežice 1919. Domači navijači so doživeli hladen tuš, ko so gostje v 5. minuti prišli do vodstva prek Luke Duvnjaka. Vodstvo gostov ni trajalo dolgo, saj so domači že v 11. minuti izenačili izid po uspešno realiziranem prostem strelu Luke Žinka. Ob koncu srečanja so domači nogometaši zadeli še dvakrat. V 83. minuti je David Brekalo povedel Ljubljančane v vodstvo z 2:1. V 92. minuti je Bojan Tkalčič ocenil, da je bil v kazenskem prostor nepravilno zaustavljen Andraž Kirm. Rezervist Ovbokha Agboyi je prevzel odgovornost in zadel za končnih 3:1.

Tabor Sežana 1 : 0 Fužinar

Tudi tretjeuvrščeni Tabor iz Sežane je prvo srečanje spomladanskega dela prvenstva pričel na domači zelenici. Na stadionu Rajka Štolfe so se pomerili s Fužinarjem. V zelo izenačenm dvoboju so gledalci v 28. minuti videli izključitev Dominika Ivkiča. Varovanci Andrej Razdrha so šele v 70. minuti srečanja kronali številčno premoč, ko je zadel Leon Sever.

Jadran Dekani 4 : 3 Krka

Ostajamo na Primorskem, saj je četrtouvrščena Krka gostovala v Dekanih. Farmacevti so na Primorsko pripotovali v zelo okrnjeni postavi. Kljub temu so varovanci Borivoja Lučića v uvodnih minutah prevzeli pobudo. Že v četrti minuti so povedli prek Mihe Kostanjška, ki je realiziral enajstmetrovko. 16. minuti je vodstvo Krke na 2:0 povišal korejski branilec Dohyun Kim. Očitno je drugi zadetek Dolenjcev prebudil varovance Nedžada Okčića, ki so prišli do znižanja izida v 25. minuti prek Adnana Ahmetovića.

V 62. minuti so domači nogometaši prišli do izenačenja prek Dejana Banoviča. Le šest minut kasneje jim je uspel popolni preobrat, ko je svoj drugi zadetek na tem srečanju dosegel Adnan Ahmetović. Ko je v 76. minuti povišal na 4:2 Adem Zyba je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma. Gostje so prišli do znižanja izida v 80. minuti prek Jana Novaka. Za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Beltinci 1 : 1 Dob

V Beltincih so gostovali petouvrščeni Dobljani. Gostje so v 16. minuti prek Denisa Petrovića. Domači nogometaši so prišli do izenačenja v 71. minuti, ko je zadel bivši Dobljan Alan Hočevar.

Brda 1 : 1 Nafta 1903

Šestourvščena Nafta je gostovala v Vipolžah. V prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov. Že v uvodnih minutah drugega polčasa so Lendavčani prišli do vodstva prek Jake Bizjaka. Varovanci Dominika Beršnjaka so prišli do izenačenja v 64. minuti, ko je zadel Jan Štrukelj. Do konca srečanja se izid ni več spremenil kar pomeni, da so Lendavčani pustili dve pomembni točki v lovu za vodilnimi klubi.

Drava 0 : 3 Rogaška

Prenovljena ptujska Drava je morala na prvi domači tekmi morala priznati premoč Rogaške. Varovanci Mateja Poegeka so povedli v 22. minuti prek povratnika Marka Šlogarja. Isti igralec je poskrbel za povišanje vodstva tik pred koncem prvega polčasa. Konči izid je v 49. minuti postavil Alen Nekić.

Ankaran Hrvatini 3 : 1 Bilje

Ankarančani so se uspešno vrnili domov na Obalo. Po gostovanjih širom Slovenije so končno lahko odigrali svoje srečanja na domači Bonifiki. Ankarančani so že v četrti minuti prišli do vodstva prek Admirja Mušića. Na 2:0 je v 78. minuti povišal Marin Vučemilović. V 89. minuti so Biljenci prišli do znižanja izida prek kapetana Nejca Dopliharja. Zadetek ni zmedel domačih nogometašev Patrik Bordon je razrešil vse dvome o zmagovalcu v 91. minuti, ko je zadela za 3:1.

Za konec poglejmo še pare 19. kroga v katerem bomo priča kar nekaj derbijev. Med drugom se bosta v Radomljah udarila Radomlje in Tabor Sežana. Nič manj vroče ne bo na Prekmurskem derbiju med Nafta in Beltincami.