Golavt logo Tuji nogomet

Znani vsi četrtfinalisti

V torek in včeraj smo dobili še preostale štiri četrtfinaliste v Ligi prvakov. V Müchnu je slavil Liverpool, Barcelona pa brez težav prek Lyona

Terry Kearney

Oba včerajšnja dvoboja sta napovedovala, da nas čakajo dve zanimivi tekmi. Oba obračuna sta se končala z izidom 0:0.

Virgil van Dijk poskrbel za napredovanje Liverpoola

V uvodnih minutah smo spremljali bolj t.i. začetno otipavanje. Obe moštvi sta se še kako zavedli kako pomemben bo prvi zadetek. Gostujoči strateg Jürgen Klopp je moral hitro opraviti menjavo, saj se je poškodoval Jordan Henderson. Hendersona je zamenjal Fabinho. V 27. minuti so gostje povedli prek Sadia Manéja. Napadalec, ki je v zadnjem obdobju v dobri strelski formi je izkoristil podajo Virgila Van Dijka. Preigral je iztekajočega Manuela Neuerja in poslal žogo v Bavarsko mrežo. Bavarci so prišli do izenačenja na podoben način. Serge Gnabry je izkoristil dolgo žogo Matsa Hummelsa in zaspanost Andrewa Robertsona. V kazenskem prostoru je želel podati Robertu Lewandowskemu, a je podajo prestregel Joel Matip, ki je zadel lastno mrežo.

V drugem polčasu so se razblinila vsa upanja za Bavarce, ko je v 69. minuti zadel po podaji iz kota Van Dijk. Šest minut pred koncem srečanja je Mané postavil končni izid srečanja, ko je izkoristil podajo Mohameda Salaha.

Katalonci so brez težav odpravili Lyon

Iz Münchna v Barcelono na Nou Camp, kjer sta podobno izhodišče imela Barcelona in Lyon. Katalonci so prišli v 18. minuti do enajstmetrovke, ko je v kazenskem prostoru Jason Denayer podril Luisa Suareza. Z bele točke je bil uspešen Lionel Messi. Katalonci so v 31. minuti povedli z 2:0, ko sta lep napad izpeljala Luiz Suarez in Coutinho. Na koncu je Coutinho preigral vrataja Lopesa in zadel prazno mrežo. Gostje so pred koncem prvega polčasa poskrbeli za dodatno napetost, ko je z volejem na 2:1 znižal Lucas Tousart.

V drugem polčasu so Francozi iskali zadetek za izenačenje. Na koncu je Lionel Messi prevzel odgovornost in v 78. minuti povišal prednost Kataloncev na 3:1. Le štiri minuti kasneje je bil v vlogi asistenta, ko je na 4:1 povišal Gerard Piqué. Messi je zrežiral tudi peti zadetek Kataloncev, ko je v 86. minuti zadel Ousman Dembélé.

Cristiano Ronaldo - Atletico de Madrid 3:0

Pregled dogajanja v Ligi prvakov nadaljujemo v Torinu, kjer sta se pomerila Juventus in Atletico de Madrid. Španci z našim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom so v Italijo pripotovali z dvema zadetkoma prednosti.

Že v uvodnih minutah srečanja so pobudo prevzeli Torinčani in kaj kmalu bi se jim izpolnil sanjski začetek. V četrti minuti srečanja je Giorgio Chiellini zadel mrežo, ampak ga je glavni sodnik srečanja Nizozemec Björn Kuijpers razveljavil. Razlog razveljavitve je bil prekršek Cristiana Ronalda nad Oblakom nekaj trentutkov pred strelom Chiellinija. Nogometaši »Stare dame« so obkrožili glavnega sodnika, ki pa seveda ni podlegel pritisku.

V 27. minuti je »Stara dama« le prišla do zasluženega vodstva. Federico Bernadeschi je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Cristiano Ronaldo. V uvodnih minutah drugega polčasa so nogometaši Juventusa povsem izničili prednost Atletica. Spet je bil v ospredju Cristiano Ronaldo. 34-letni Portugalec je bil spet najvišji v kazenskem prostoru in z glavo še enkrat premagal Oblaka. Štiri minute pred koncem srečanja je Juventus prišel do enajstmetrovke, ko je v kazenskem prostoru Ángel Correa storil prekršek nad Federicom Bernadeschijem. Odgovornost je prevzel Cristiano Ronaldo, ki je z močnim strelom še tretjič premagal Škofjeločana.

Do konca srečanja ni bilo več zadetkov kar je pomenilo, da je Juventus napredoval v četrtfinale s skupnim izidom 3:2.

V Manchestru pravi polom Schalkeja

Na Etihadu je bila odigrana povratna tekma med Manchester City-jem in Schalkejem. Angleži so prvo tekmo v Gelsenkirchnu dobili s 3:2. Domači nogometaši so vse dvome razrešili že v prvem polčasu. V 38. minuti so varovanci Pepa Guardiole prišli do enajstmetrovke, ko je Jeffrey Bruma potegnil Bernarda Silvo na nepravilen način. Serigo Agűero je s Panenko premgal Ralfa Fährmanna. Le tri minute kasneje je Argetinec povišal na 2:0, ko izkrostil lepo podajo Rahemma Sterlinga. Tik pred koncem prvega polčasa je nekdanji igralec Schalke-ja Leroy Sané povišal na 3:0, ki je izkoristil podajo Oleksandrja Zinchenka.

V uvodnih minutah drugega polčasa so domači nogometaši zadeli dvakrat, a na semaforju je pisalo le 4:0. Glavni sodnik srečanja Clement Turpin si je pri obeh zadetkih pomagal z VAR-om. Po ogledu prvega zadetka je ocenil, da je Sané bil v prepovedanem položaju. Pri drugem pa je bil obratnega mnenja in Sterlingov zadetek je obveljal. Na 5:0 je v 71. minuti povišal Bernardo Silva. Do konca srečanja sta oba rezervista dosegla vsak svoj zadetek. Najprej je v 78. minuti povišal na 6:0 mladi Philip Foden. Za končnih 7:0 in skupnih 10:2 je postavil Gabriel Jesus.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.