Golavt logo Tuji nogomet

Poslovila sta se Real in Dortmund

Včeraj smo lahko spremljali prve povratne tekme osmina finala v Ligi prvakov. Za veliko presenečenje so poskrbeli nogometaši Ajaxa, ki so izločili Real iz Madrida.

Santiago Bernabeu je včeraj bil zavit v črno po izpadu Reala iz Madrida, ki nikakor ni našel pravega recepta za Ajax. Nizozemci so bili včeraj povsem razred zase. Že v sedmi minuti srečanja so povedli prek Hakima Ziyecha. Deset minut kasneje je David Neres povišal na 2:0 po lepi podaji Dušana Tadića. Slednji je povišal na 3:0 v 60. minuti s pravo mojstrovino, čeprav je glavni sodnik moral uporabiti VAR za dokončno priznanje zadetka. V 70. minuti so domači nogometaši prišli do znižanja izida prek Sergia Asensia. Veselje domačih nogometašev ni bilo dolgo, ker je Danec Lasse Schöne le nekaj minut kasneje iz prostega strela zapečatil končni izid srečanja.

Lahko bi dejal, da je ta poraz le obraz letošnje sezone »Belega baleta«, ki je povsem katastrofalna. Madridčani imajo v domačem prvenstvu 12 točk zaostanka do vodilne Barcelone. Slednja jih je tudi izločila v domačem pokalu Copa del Rey. Za piko na i je bil še včerajšnje slovo od Lige prvakov po treh zaporednih naslovih.

Tottenham drugi četrtfinalist

V Dortmundu so domači nogometaši lovili tri zadetke prednosti Tottenhama. Začeli so zelo podjetno, ampak do pravih priložnosti niso prišli. Prvo resnejšo priložnost so imeli gostje prek Heung-min Sona, ko se je v 30. minuti sam znašel pred vratarjem Romanom Bürkijem. Strel Sona je končal mimo domačih vrat. Po tej priložnosti so domači imeli lepo priložnost prek Marca Reusa, ampak je njegov strel končal v kotu.

V drugem polčasu so gostje povedli v 49. minuti, ko je Harry Kane izkoristil globinsko žogo Moussa Sissokoja. Kane se je sam znašel pred Bürkija in ga rutinirano premagal. Po zadetku so domači nogometaši poskušali priti do zadetek, ampak do kakšnih resnejših priložnosti niso prišli. Tottenham je tako napredoval v četrtfinale s skupnim izidom 4:0.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.