Golavt logo Tuji nogomet

Žreb četrtfinala lige prvakov in lige Europa

Na sedežu UEFA v Nyonu so danes izžrebali pare četrtfinalnih obračunov v ligi prvakov in ligi Europa.

Jarmoluk

Od lanskih ekip v četrtfinalu LP so ostali še Juventus, Liverpool, Manchester City in Barcelona.

Liga prvakov četrtfinalni pari:

• Ajax Amsterdam – Juventus
  • Liverpool – FC Porto
  • Tottenham Hotspurs – Manchester City
  • Manchester United – FC Barcelona

Prijetno presenečenje amsterdamski Ajax bo izzval torinski Juventus v prvem paru. Italijani s prihodom Ronalda odkrito ciljajo na naslov evropskega prvaka. Obe moštvi že kar nekaj časa čakata na naslov, Ajax od leta 1994/95, Juventus pa leto manj, ko je v finalu premagal prav Ajax.

Liverpool je imel pri žrebu vendarle realno nekaj sreče a Porto bo vsekakor drago prodal svojo kožo. Tekmeca sta se pomerila že lani v osmini finala, ko so Angleži gladko napredovali po petardi v Portu.

Angleški par med Tottenhamom in meščani iz Manchestra bo prvenec teh dveh ekip v ligi prvakov. Tu je vsekakor favorit MC, toda biti favorit v nogometu še ni dovolj za zmago.

Derbi četrtfinala bo vsekakor zadnji par med Machester Unitedom s tremi naslovi  in Barcelono, ki ima v svojih vitrinah pet pokalov lige prvakov. Rahla prednost je na strani Kataloncev.

Liga Europa četrtfinalni pari:

• Benfica SL – Eintracht Frankfurt
  • Slavia Praha – Chelsea
  • Napoli – Arsenal
  • Villarreal – Valencia

Benfica bo imela vsekakor veliko dela z letos odličnim Eintrachtom iz Frankfurta, ki je to lovoriko edinkrat osvojil daljnega leta 1979/80 in ne bi imeli nič proti, če jim to letos uspe še drugič.

Od lani praška Slavia s kitajskimi lastniki strateško sodeluje s klubom iz Pekinga kar se jim očitno obrestuje, ko so v osmini premagali petkratne zmagovalce Sevillo. Chelsea z eno zmago v tem pokalu leta 2013 je v tem dvoboju v prednosti vsaj na papirju.

Napoli, ki čaka na nov evropski bum že od zlatih časov Maradone, ko so bili prvaki pokala UEFA leta 1988/89 bo skušal presenetiti angleški Arsenal, ki na evropsko lovoriko še čaka.

V španskem obračunu bodo odločale malenkosti. Valencia ima že zmago v tem pokalu leta 2003/04.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.