Golavt logo Ženski nogomet

Bayern München slavil na derbiju proti Wolfsburgu

V nemški Frauen-Bundesliga ni več neporažene ekipe. Vodilni Wolfsburg, ki je vztrajal 13 tekem brez poraza je klonil v nedeljo proti Bayernu iz Münchna s 4:2.

V derbiju 14. kroga nemške Bundeslige sta se pomerila velikana Wolfsburg in Bayern München. Potsdam Lare Prašnikar pa je gostoval v Frankfurtu.
Turbine Potsdam / Foto: El Loko Foto

Bavarke so v to srečanje še bolj premišljeno kot na prvem srečanju teh dveh moštev v Wolfsburgu. Enostavno si niso smele privoščiti še enega visokega poraza. Do 71. minute srečanja so domačinke pod vodstvom Thomasa Wörleja bile gospodarice na zelenici. Vodile so s 3:0 po zadetkih Gunnarsdottirjeve (avtogol), Lewandowske in Fischerjeve (avtogol). V 71. minuti so gostje prišle do znižanja, ko je izkušena švedska branilka Nila Fischer popravila svojo napako in znižala izid na 3:1. Ta zadetek je dal »volkuljam« krila in v šali bi lahko dejal, da so začutile kri. Pet minut kasneje zadela še mlada Poljakinja Ewa Pajor.

V zadnjih petnajstih minutah se je čutila utrujenost in nervoza pri domačih nogometašicah. Wolfburg bi lahko prišel do izenačenja v 79. minuti srečanja, ko je sama pred Manuelo Zinsberger prišla Pernille Harder, a je Avstrijka njen strel ubranila. Odbita žoga je pristala pri Alexandri Popp, ki je streljala na vrata, ampak je Zinsbergerjeva z izjemno refleksno obrambo ubranila tudi njen strel. Nekaj trenutku zatem je Norvežanka Carolina Graham Hansen zadela vratnico.

Že velikokrat se je uveljavilo nepisano pravilo, da kdor ne da, dobi. To se je izkazalo tudi tokrat, ko je v prvi minuti sodnikovega podaljška Fridolina Rolfö postavila končni izid srečanja 4:2 za Bayern.

V  Frankurtu na stadionu Brentanobad se je Lara Prašnikar s soigralkami Potsdama pomerile s Frankfurtom. Potsdam je že v 12. minuti povsem zasluženo povedel, ko je po podaji v kazenski prostor bila najvišja Rahel Kiwic. Le tri minute kasneje so domačinke prišle do nepričakovanega izenačenja. Lahko bi dejal, da so ponovile vajo Potsdama in zadele na povsem enak način. Strelka zadetka je bila Marith Prießen. V 27.minuti je Potsdam prišel do enajstmetrovke potem, ko je glavna sodnika srečanja ocenila, da je  z roko v kazenskem prostoru igrala Laura Störzel. Na prvi pogled zelo težka odločitev, ker ni čisto jasno videti, ali je Störzlova zares igrala z roko. Kakorkoli že je Felicitas Rauch rutinirano poslala žogo v spodnji levi kot vrat Heaberlinove.

V drugem polčasu smo spremljali podobno sliko in marsikdo je pomislil, da po izključitvi domačega trenerja Nika Arnautisa, ki se ni strinjal sojenjem glavne sodnice in zadetku Viktorie Schwalm v 69. minuti, da je tekma odločena v korist Potsdama. Očitno je ta zadetek več kot prebudil domačinke, ki so v 73. minuti po lepem zadetku Geraldine Reuteler znižale izid na 2:3. Po zadetku so domačinke vršile pritisk in iskale priložnost za izenačujoči zadetek. Trud se jim izplačal v 86. minuti, ko je Shekiera Martinez zadela izenačujoči zadetek. Naj omenim še to, da je Prašnikarjeva igrala do 80. minute, ko jo je zamenjala Luca Maria Graf.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.

Kontakt:
borovnica.janez@gmail.com | 051 780 180

Na preostalih srečanjih 14. kroga ni prišlo do kakšnih večjih presenečenj. Nogometašice Werderja iz Bremna so premagale MSV Duisburg s 5:0. SGS Essen je remiziral s Hoffenheimom 2:2, Freiburg je premagal Leverkusen s 6:0 in Sand je v gosteh premagal že odpisani Mönchengladbach s 4:1.

Na lestvici sta sedaj izenačena Wolfsburg in Bayern, ki sta zbrala 35 točk. Potsdam se je z remijem malo oddaljil od dvojca in ima 27 točk. Sledijo. Essen s 26 točkami Freiburg, Hoffenheim in Frankfurt imajo 21 točk. Sand je osmi z 18 točkami na zadnjih štirih mestih so Duisburg 11, Werder Bremen in Leverkusen 10 in Mönchengladbach z eno točko. V naslednjem krogu, ki bo v soboto bodo naslednji pari:

• Turbine Potsdam - SGS Essen (sob, 14:00)
  • MSV Duisburg - SC Freiburg (sob, 14:00)
  • Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach (sob., 14:00)
  • SC Sand - 1.FFC Frankfurt (ned., 11:00)
  • TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Műnchen (ned., 14:00)
  • VfL Wolfsburg - Werder Bremen (ned., 14:00)

Avtor članka:

Marko Terlikar

Obavljeno:

Golavt logoKomentarji

Spletni bonton
Spoštovani bralci in pisci spletnih forumov, veseli smo vaših odzivov in mnenj, saj smo prepričani, da lahko odprta debata pripomore k mnogim pozitivnim spremembam.

Komentar lahko oddajo le prijavljeni uporabniki. Prijavite se z vnosom svojega uporabniškega imena in gesla v obrazec na vrhu strani. V kolikor podatkov za prijavo še nimate, izpolnite brezplačno registracijo.

Uredništvo Golavta

Članek še ni bil komentiran.

Golavt logo Oddaje

Pri moških remi, pri ženskah pa Olimpija

V 52. televizijski oddaji smo pregledali najbolj aktualne dogodke od prve do tretje SNL. Seveda smo tudi pogledali v zadnji krog druge tretjine SŽNL. Tv oddaja | 0. oddaja | 14 h

V 67. podcast oddaji Golavt je bila gostja mlada napadalka Adrijana Mori, ki je pred kratkim se preselila k Radomljam.

Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna. Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna.

Uvod v 23. krog je bil v Celju na stadionu Z'dežele, kjer so domači gostili še neporaženo moštvo pomladi kranjski Triglav. Na Fazanerijo pa so prišli igralci Krškega. Uvod v 23. krog je bil v Celju na stadionu Z'dežele, kjer so domači gostili še neporaženo moštvo pomladi kranjski Triglav. Na Fazanerijo pa so prišli igralci Krškega.

Tudi za slovenske tretjeligaše je konec zimskega spanja. V vseh štirih ligah se je začel spomladanski ples, ki bo zanimiv predvsem v  bojih za obstanek. Tudi za slovenske tretjeligaše je konec zimskega spanja. V vseh štirih ligah se je začel spomladanski ples, ki bo zanimiv predvsem v bojih za obstanek.