Golavt logo Ženski nogomet

Primorski derbi ni postregel z zadetki

Včeraj smo ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali tekme desetega kroga našega državnega prvenstva. Do kakšnega večjega presenečenja ni prišlo, spremljali smo lahko zanimive dvoboje.

Pomurje 2:0 Maribor Tabor

Najprej v Bratonce, kjer se je odvijal prekmursko-štajerski derbi med Pomurjem in Mariborom. V Bratoncih so se prvič v dresu Maribora predstavile nekdanje Pomurke Maša Šibila, Špela Pernek in Vita Šiftar. Medtem, ko Eva Potočnik še ni okrevala po poškodbi. Vodilne Pomurke, ki so še vedno brez oddane točke so v prvem polčasu dvakrat zadele vrata mariborska vrata. Najprej je v 17. minuti Mašo Šibilo matirala reprezentantka Špele Kolbl. V 29. minuti je  Tjaša Tibaut ovišala na 2:0. Do konca prvega polčasa se izid ni več spremenil. V drugem polčasu pa so varovanke Sandija Bauerja streljale brez naboja, saj se gostujoče mreža ni več zatresla. Tako se lahko varovanka Petra Grgana pohvalijo, da so odnesle najnižji poraz proti Pomurkam v letošnji sezoni.

Včeraj je bil odigran 10. krog 1. SŽNL v katerem smo lahko spremljali primorski derbi med Primorjem in Koprom ter derbi med Radomljami in Krimom je pripadel rumenim.
Marko Terlikar

Radomlje 2:1 Krim

V neposrednem presnosu je bila tokrat tekma med sosedama na lestvici Radomljami in Krimom. Derbi ljubljanske kotline je privabil okrog 50 gledalcev. V prvem polčasu smo spremljali enakovredno igro z obeh strani. Tik pred koncem prvega polčasa so varovanke Aljaža Gornika povedle prek Zale Kuštrin. Kuštrinova je dosegla pravi evrogol, ko je iz prostega strela s kakšnih 20 metrov premagala Majo Zajc. Zadetki v zadnjih trenutkih prvega polčasa so vedno psihološka prednost. To so domačinke izkoristile tudi v uvodnih minutah drugega polčasa. V 53.minuti je na 2:0 povišala Jasna Osmanagić. Slednja je izkoristila podajo Naje Cunk in bila bolj spretna od gostujoče vratarke.

Po drugem prijetem zadetku so varovanke Davida Fekonje pritisnile na domača vrata Žive Galjot. Slednja se je kar nekajkrat izkazala. A v prvi minuti sodnikovega podaljška so Krimovke končno premagale Galjotovo. To je uspelo Niki Pintarič, ko je izkoristila lepo podajo Urške Žganec.

Olimpija 14:0 Cerklje

Drugouvrščena Olimpija je tokrat na domačem terenu gostila Cerklje. Domačinke so povedle že v 8. minuti srečanja prek trenutno najboljše strelke prvenstva Ane Milović. V 12. minuti je domača kapetanka Manja Rogan povišala na 2:0. Le štiri minuti kasneje pa je na semaforju že pisalo 3:0. Takrat je za zadela Zala Vindišar. V 22. minuti pa je bilo dokončno jasno, da bo zmaga ostala doma. Na 4:0 je povišala Manca Suhoveršnik. Dokonca prvega polčasa so Zmajčice zadele še šestkrat. V drugem polčasu so dodale še štiri in vpisale drugo najvišjo zmago v letošnji sezoni s 14:0. Ana Milović in Manca Suhoveršnik sta bili igralki tekme, saj sta obe dosegle po pet zadetkov.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.

Kontakt:
borovnica.janez@gmail.com | 051 780 180

Primorje 0:0 Koper Obala

Bolj izenačeno je bilo na drugem primorskem derbiju v letošnji sezoni. Če se je prvi na Bonifiki končal z visoko zmago Koprčank s 7:0 je tokrat bilo čisto drugače. V deževnem vremenu smo tokrat lahko spremljali enakovredno igro. Domači strateg Luka Kompara je uspel dobro pripraviti svoje varovanke za srečanje proti Kopru. Domačinke so tokrat pokazale več borbenosti in želje. Verjetno je ta borbenost presenetila tudi gostujočega trenerja Petra Kocijančiča. Gledalci smo lahko spremljali enakovreden nogomet. Manjkali so le zadetki.

Obe ekipi sta si pripravili kar nekaj priložnosti, ampak sta obe vratarki tako domača Alenka Bric kot gostujoča Eva Vamberger ohranili svoji mreži nedotaknjeni. Na koncu pravična delitev točk, kar pomeni, da so Ajdovke prišle do svoje prve točke v letošnji sezoni.

11.krog prvenstva bo na sporedu 17.11, ko bomo lahko spremljali naslednja srečanja: