Golavt logo Ženski nogomet

Lyon boljši na prvem dvoboju lanskih finalistov

Včeraj so potekale prve četrtfinalne tekme v Ligi prvakinj. Za manjše presenečenje je posrkbela praška Slavia, ki je remizirala doma proti Bayernu iz Münchna.

uefa.com

Včeraj so vsi ljubitelji ženskega nogometa poskušali uloviti vsaj kakšno tekmo Lige prvakinj. Tako kot pri moških se tudi pri ženskah tekmovanje približuje finalu. Včeraj so bile na sporedu prve tekme treh četrtfinalnih obračunov.

Vse oči so bile usmerjene v Lyon, kjer sta se pomerila lanska finalista Lyon in Wolfsburg. Aktualne evropske prvakinje so povedle v 11. minuti prek Eugenie Le Sommer, ki je izkoristila napako Claudie Neto. Slednja je želela podati nazaj svoji vratarki Lisi Weiß. Le Sommerjeva je prestregla to podajo, preigrala vratarko in zadela za  1:0. V 18. minuti je na semaforju pisalo 2:0. Amel Majri je izvedla kot. V kazenskem prostoru je Adi Hegerberg uspelo prelisičiti Nillo Fischer, da je kapetanka Wendie Renard imela prosto pot za skok. Renardova je brez večji težav povišala prednost domačih nogometašic. Le Sommerjeva bi lahko v prvem polčasu zadela še enkrat, a je njen zadetek z razdalje zadel prečko.

Švedinja Nilla Fischer je popravila svojo napako pri drugem zadetku, ko je v 64. minuti znižala izid na 2:1. Norvežanka Caroline Graham Hansen je izvedla prosti strel in poslala predložek v kazenski prostor, kjer je bila najvišja Alexandra Popp. Njen strel z glavo je končal v stativi, žoga se je ponovno odbila do nje in z malo sreče je poslala predložek na drugo vratnico. Tam je bila osamljena Nilla Fischer, ki je brez težav z glavo poslala žogo v prazno mrežo.

S tem zadetkom so se Nemke tudi vrnile v igro za napredovanje. Bomo videli kaj bo postregla povratna tekma, ki bo na AOK-Areni v Wolfsburgu.

Čehinje z borbenostjo do remija

V češki prestolnici je gostoval Bayern iz Műnchna, ki je imel lepo popotnico iz vikenda. V domačem prvenstvu je s kar 5:0 odpravil Turbine Potsdam naše Lare Prašnikar. Na včerajšnjem dvoboju s praško Slavio so prikazale svojo premoč na zelenici. A Čehinje se niso ustrašile zvezdniške zasedbe in delovale zelo kompaktno v obrambni postavitvi. V 61. minuti so Nemke dokončno prebile češki zid. Izvedle so hiter proti napad, ki ga je zaključila rezervistka Fridolina Rolfö. Švedska reprezentantka je le dobro minuto pred zadetkom stopila na igrišče. Zadetek je bil njen prvi dotik žogo na tekmi. Čehinje so kljub zadetku nadaljevale z dobro predstavo, ki so jo kronale v 72. minuti, ko je kapetanka Katerina Svitkova dosegla pravi Evrogol, ki je vreden ogleda. Češka reprezentantka se je odločila za strel s kakšnim 25 metrov, ki je malo presenetil tudi Manuelo Zinsberger.

Do konca se izid ni več spremenil kar pomeni, da imajo Nemke lepo prednost pred povratnim srečanjem. Vsekakor je dvoboj še kako odprt, saj s takšno igro bi lahko Čehinje presenetile tudi v Münchnu.

Katalonke že z eno nogo v polfinalu

V tretjem obračunu med špansko FC Barcelono in norveškim LSK Kvinder so prve opravičile vlogo favoritk. Že v 3. minuti so Katalonke po lepi akciji na robu kazenskega prostora na en dotik izpeljale Mariona Caldentey, Marta Torrejon in Toni Duggan. Na koncu je Dugganova tudi zadela za 1:0. Na 2:0 so Katalonke spet dosegle zadetek na podoben način. Melanie Serrano je poslal dolgo žogo naprej po levem krilu do Lieke Martens. Slednja je poslala žogo v kazenski prostor, kjer je bila najbolj spretna Toni Duggan. V 36. minuti je nemška glavna sodnica Riem Hussein ocenila, da je Emilie Haavi igrala roko v kazenskem prostoru in pokazala na belo točko. Enajstmetrovko je rutinirano izvedla Mariona Caldentey. Do konca srečanja ni padlo več zadetkov. Izmed vseh treh dvobojev bi lahko dejal, da je ta že odločen po prvi tekmi.

Danes zvečer pa še zadnji obračun med Chelsea-jem in Paris Saint-Germainom, kjer se pričakuje zelo napeto in zanimivo tekmo. Tekma bo na sporedu ob 20.05.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.