Golavt logo Ženski nogomet

Lyon le še korak do ubranitve naslova

Včeraj so ljubitelji ženskega nogometa lahko spremljali povratna srečanja četrtfinalnih dvobojev v Ligi prvakinj.

pixabay.com/flooy

Največ pozornosti je dobilo srečanje v Wolfsburgu, kjer sta moči merila najboljša ženska kluba v Evropi Wolfsburg in Olympique Lyonnais. Francozinje so dobile prvo srečanje v Lyonu z 2:1. Polne tribune na AOK stadionu so bile le še pika na i pred obračunom velikanov. Že v osmi minuti srečanja je nemška reprezentantka madžarskih korenin Dzsenifer Marozsan poskrbela za vodstvo Lyona. V 20. minuti je glavna sodnica srečanja Lina Lehtovaara ocenila, da je v kazenskem prostoru domača vratarka Lisa Weiß storila prekršek nad Ado Hegerberg. Iz bele točke je bila uspešna kapetanka Lyona Wendie Renard.

Domače nogometašice so imele kar težko nalogo pred seboj, saj so moral doseči kar štiri zadetke za napredovanje. V uvodnih minutah drugega polčasa so "Volkulje" prišle do izenačenja na 2:2. Danska reprezentantka Pernille Harder je v 53. minuti najprej znižala 1:2 in v 56. minuti še izenačila na 2:2. Ti zadetki so dali domačim nogometašicam majhno upanje. To upanje je živelo le štiri minute, saj so gostje v 60. minuti povedle s 2:3 prek francoske reprezentantke Eugenie Le Sommer. Ista igralka je postavila tudi končni izid srečanja, ko je v 80. minuti srečanja dosegla še svoj drugi zadetek.

Iz Wolfsburga v Pariz, kjer sta moči merili ekipi Paris Saint-Germaina in Chelsea-ja. Po prvem srečanju so Angležinje imele dva zadetka prednosti. V 47. minuti je domače moštvo povedlo prek Kadidiatou Diani. V 55. minuti so domače nogometašice izničile prednost Angležinj, ko je Chelsea-jeva vratarka Ann-Katrin Berger storila napako in poslala žogo v lastno mrežo. Gostje so si napredovanje zagotovile v prvi minuti sodnikovega podaljška, ko je zadela Norvežanka Maren Mjelde.

V Lilleströmu je FC Barcelona proti LSK Kvinner le še potrdila napredovanje v polfinale. Po domači zmagi s 3:0 so Katalonke včeraj slavile z 1:0. Strelka tega zadetka je bila Nizozmeka Lieke Martens, ki je zadela v sedmi minuti srečanja.

Ostalo nam je še zadnje srečanje, ki je bilo v Münchnu med Bayernom iz Münchna in praško Slavio. V Pragi se je srečanje končalo z izidom 1:1. Včeraj so Bavarke pokazale svojo moč in gladko odpravile Čehinje s 5:1. Za domače so bile uspešne Mandy Islacker(41., 55.), Fridolina Rolfö (23.), Jill Roord (83.) in Melanie Leupolz (32.). Častni zadetek za Slavio je dosegla kapetanka Katerina Svitkova v 77. minuti srečanja.

V prvem pofinalu se bosta pomerila Lyon in Chelsea v drugem pa Bayern in Barcelona. Tekme bodo na sporedu 20. in 27. aprila. S tem, ko je Lyon izločil največjega konkurenta Wolfsburga ima sedaj povsem prosto pot do četrtega zaporednega evropskega naslova in skupno šestega. Res, da mora najprej izločiti Cheslea. V tem trenutku ni nobena izmed preostalih klubov na isti ravni. Edino kar lahko prepreči kapetanki Wendie Renard dvig pokala 18. maja v Budimpešti je podcenjevanje nasprotnih ekip.

Janez Borovnica s.p.

Izvaja vse geodetske storitve, nudi pomoč pri svetovanju in zastopanju v upravnih geodetskih postopkih zemljiškega katastra.